Ekonomi Gündem Siyaset Türkiye

Doğan Medya, Demirören Grubu’na satıldı

Aydın Doğan’ın, sahibi olduğu tüm gazete ve televizyonların satışı için Erdoğan Demirören’le el sıkıştığı bildiriliyor. Anlaşma, Doğan’ın medya sektöründen neredeyse tamamen çekilmesi anlamına geliyor.

Diken’in Doğan grubundaki kaynaklardan edindiği bilgilerle yayınladığı habere göre, bugün öğlen saatlerinde iki patron el sıkıştı. Satışa grup bünyesindeki başta Hürriyet, Posta ve Fanatik gazeteleri, CNN Türk ve Kanal D televizyonları da dahil.

Doğan, 1979’da Milliyet gazetesini satın almasından bu yana medya sektöründeydi. Bu satışla Demirören medyadaki en büyük patron konumuna geçecek.

Doğan ile Milliyet ve Vatan gazetelerinin sahibi Demirören arasındaki görüşmelerin devam ettiği bir süredir konuşuluyordu.

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Holding hisseleri, Doğan Medya Grubu’nun Demirören Grubu’na satıldığına yönelik haberlerin ardından tavan fiyattan hareket ediyor.

Hürriyet’ten bir yetkili de, “Doğan Grubu yetkilileri satışa ilişkin çalışanlara bilgi verdi. Satış işlemine dair KAP’a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan grubunun medya şirketlerini aldı” diye konuştu.